Dantų protezavimas

Protezavimas

Dantų protezavimas – tai stipriai pažeistų arba pašalintų dantų atstatymas dantų laboratorijoje pagamintais protezais. Dantų protezavimo gali prireikti ir dėl kitų priežasčių: norint pakeisti įgimtą danties spalvą ar formą, nesant nuolatinių dantų užuomazgų, dėl traumos nuskilus danties vainikui, kai reikia atkurti sąkandžio aukštį nusidėvėjus dantims. Jeigu dantys yra atstatyti didelėmis plombomis, užimančiomis daugiau nei pusę danties kramtomojo paviršiaus, tokias plombas taip pat rekomenduojame pakeisti mikroprotezais, kurie yra tikslesni, geriau atkuriama kramtymo funkcija ir dantys apsaugomi nuo skilimo.

Trūkstant danties, galimi keli protezavimo variantai. Anksčiau pašalinti dantys būdavo atstatomi tiltiniais dantų protezais arba plokštelėmis (išimamais protezais). Norint pagaminti tiltinį dantų protezą, tekdavo apšlifuoti greta esančius (kartais net visiškai sveikus!) dantis. Atsiradus dantų implantams, galima dantį atstatyti neliečiant greta esančių dantų: vietoje buvusio danties šaknies įsriegiamas implantas ir prie jo pritvirtinamas naujas dantis. Jeigu trūksta dviejų ar daugiau greta esančių dantų, įsriegiami keli implantai ir prie jų pritvirtinamas dantų tiltelis. Nebūtina sriegti tiek implantų, kiek trūksta dantų. Protezai prie implantų tvirtinami dviem būdais: cementuojant (panašiai kaip ant dantų) arba prisukant. Visuomet stengiamės naudoti prisukamas konstrukcijas, nes po dantenomis nelieka cemento likučių, taip pat esant poreikiui, tokį protezą galima lengvai nuimti ir vėl pritvirtinti. Prisukimo anga paslepiama plombuojant. Dantis ant implantų cementuojame tik tada, kai prisukimo anga būna matomoje estetinėje zonoje. Tokiu atveju, gaminama individuali atrama, kurios ribos pagaminamos individualiai pagal paciento gleivinės aukštį tam, kad po dantenomis neliktų cemento likučių.

Dantų implantų pagalba galime padėti pacientams, neturintiems nė vieno danties. Viename žandikaulyje įsriegiama nuo 4 iki 8 implantų (priklausomai nuo situacijos ir atstatomų dantų skaičiaus) ir prie jų pritvirtinami nauji neišimami dantys. Protezai pagaminami naudojant metalo keramikos, cirkonio keramikos arba metalo plastikos konstrukcijas. Taip pat yra galimybė įsriegti tik 2 implantus, prie jų pritvirtinti fiksatorius arba siją ir tokiu būdu gerokai pagerinti išimamos plokštelės laikomumą.

Estetinis mikroprotezavimas – dantų spalvos ir formos atstatymas keramikos laminatėmis, įklotais ir užklotais. Šis protezavimas atliekamas po kruopštaus paciento veido, šypsenos ir dantų formos planavimo. Pirmiausiai dantų technikų laboratorijoje iš vaško sumodeliuojama, kaip atrodys būsimi dantys, tai vadinama “pavaškavimu”. Prieš pradedant protezavimą, burnoje patikrinama, kaip atrodys galutinis rezultatas, su pacientu aptariami jo norai, lūkesčiai ir mūsų siūlomos protezavimo galimybės. Laminatės – tai nuo 0,2 mm storio porceliano plokštelės, klijuojamos prie danties paviršiaus. Jeigu dantys yra nusidėvėję, kartais iš viso nereikia šlifuoti dantų arba šlifavimas yra minimalaus ir, lyginant su kitais protezavimo metodais, išsaugoma žymiai daugiau sveikų danties audinių.

Kuo skiriasi protezavimas laminatėmis nuo estetinio plombavimo? Plombuojant naudojamas kompozitas, kuris ilgainiui tamsėja, tampa matiniu, praranda blizgesį, plombas reikia periodiškai poliruoti. Laminatės nekeičia spalvos, nepraranda blizgesio ir atrodo natūraliai, nes yra panašaus skaidrumo kaip dantys. Pacientams, norintiems ilgalaikio estetiško rezultato, siūlome rinktis protezavimą laminatėmis.

Po dantų protezavimo keramikos restauracijomis, rekomenduojame naktimis dėvėti kapą. Kapa – tai dantis apgaubianti plona plokštelė, apsauganti nuo keramikos skilimo.


Kontaktai

Kernavės g. 88-137, Vilnius
El. paštas: info@dicentras.lt
Tel. +370 672 63364

Darbo laikas
I-V 09:00 - 17:00

Parašykite mums