Dantų plombavimas – terapinė odontologija

Dantų plombavimas – terapinė odontologija

Terapinis gydymas – tai danties kietųjų audinių defektų išvalymas ir atstatymas plombine medžiaga. Danties defektai gali atsirasti dėl mikroorganizmų išskiriamų rūgščių ir vadinami ėduonimi (kariesu). Rūgščių poveikyje danties emalyje mažėja mineralinių medžiagų, ant danties atsiranda balta ar gelsva dėmelė. Jeigu tose vietose apnašas nenuvalomas ir toliau išsiskiria rūgštys, dėmelė plinta, gilėja, pasiekia gilesnį ir mažiau mineralizuotą danties audinį – dentiną. Prasidėjęs stipriai mineralizuotame emalyje mažame paviršiuje, ėduonis toliau lengviau ir plačiau pradeda plisti dentine po emaliu. Pacientas gali jausti skausmą nuo šalto, karšto, saldaus ar rūgštaus maisto. Kartais pacientas gali nejausti jokių simptomų. Kai ertmė pasidaro gana didelė, paviršinis emalis įlūžta ir tada akimi galima pamatyti ėduonį, liaudiškai vadinamą danties “skylute”. Pradinėse ėduonies stadijose mažą defektą gali diagnozuoti gydytojas odontologas, atlikęs dantų rentgeno nuotraukas. Todėl pirmojo vizito metu pacientams atliekame dantų rentgeno nuotraukas, kad anksti aptiktume ėduonies pažeistus dantis ir neleistume ligai progresuoti.

Taip pat dantyse gali atsirasti ir nekariozinės kilmės kietųjų audinių defektų (nuskilimų, nutrynimų, danties kaklelių pleištinių defektų) atsirandančių dėl netaisyklingo dantų valymo šepetėliu arba dėl griežimo dantimis.

Prieš plombavimą šalia danties yra atliekama vietinė nejautra. Gydytojas odontologas išvalo sugedusią ir trapią danties dalį grąžteliais ir rankiniais instrumentais. Išvalyta danties vieta ėsdinama rūgštimi, tepamas specialių klijų sluoksnis, kuris suriš plombą su dantimi. Sluoksniais dedama kompozitinė danties spalvos plombinė medžiaga, kuri kietinama ryškia mėlyna šviesa. Nuo šviesos plombinė medžiaga sukietėja. Po plombavimo odontologas pritaikys plombą, kad tinkamai susikąstų dantys ir ją nupoliruos, kad paviršius būtų glotnus.

Estetinis plombavimas – tai danties plombavimas, kai labai kruopščiai pritaikoma plombos spalva ir forma, kad dantis visiškai nesiskirtų nuo gretimų dantų. Estetinis plombavimas dažniausiai atliekamas priekinių dantų srityje.

Kontaktai

Kernavės g. 88-137, Vilnius
El. paštas: info@dicentras.lt
Tel. +370 672 63364

Darbo laikas
I-V 09:00 - 17:00

Parašykite mums